Nowa koparko-ładowarka Case 695ST

Nowa koparko-ładowarka Case 695ST

W sierpniu MEC dokonał kolejnego zakupu inwestycyjnego, tym razem nowej koparko-ładowarki firmy Case, która już od pierwszych dni jest testowana podczas prac ziemnych związanych z wymianą sieci cieplnej w Rejonie Zachód.

Koparko-ładowarka Case 695ST wyposażona jest w spełniający normy Tier 4 Final silnik o pojemności 3,4 litra o mocy maksymalnej 89 kW (120 KM) i maksymalnym momencie obrotowym 467 Nm – zapewniający niską emisję spalin, jak również małe zużycie paliwa. Dodatkowo posiada funkcję elektronicznego wyłączania silnika, która kontroluje najbardziej krytyczne parametry robocze silnika oraz przekładni (tj. ciśnienie oleju w silniku, ciśnienie płynu chłodzącego silnik czy też temperaturę oleju przekładniowego), przez co nie dopuszcza do poważnych awarii i zauważalnie zmniejsza koszty prac konserwacyjnych.


Nowy sprzęt zaopatrzony jest w opatentowane szybkozłącze hydrauliczne połączone z ramieniem koparkowym pozwalające operatorowi na łatwą i szybką zmianę osprzętów kopiących bez wychodzenia z kabiny, hydrauliczny przesuw boczny zapewniający bezproblemowe pozycjonowanie sprzętu nawet w trudnych warunkach pracy, a także system amortyzacji ramion ładowarkowych ograniczający efekt podskakiwania w trakcie jazdy po nierównym terenie. Ponadto koparko-ładowarka posiada na końcówce ramienia zęby gwarantujące doskonałe utrzymanie dowolnego materiału i wygięty wysięgnik zwiększający zdolność kopania oraz łatwiejsze w kontrolowaniu czynności załadunkowe.


Firma Case zadbała również o wysoki komfort pracy operatora. Sprzęt ma przestronną kabinę, w pełni uchylną tylną szybę, zwiększoną wentylację kabiny, szerokie stopnie oraz solidne uchwyty ułatwiające wsiadanie i wysiadanie z kabiny, duże otwory drzwiowe, ergonomiczny fotel, regulowane kolumny joysticków koparkowych oraz specjalne wytłumiające mocowania, które redukują wibracje i poziom hałasu do 77 dB.


Szerokie zastosowanie koparko-ładowarek to bezsprzecznie duża zaleta sprzętu tego rodzaju. Mogą być one wykorzystywane m.in. do wykonywania różnego rodzaju wykopów, niwelacji terenu, skarpowania, korytowania, prac rozbiórkowych, załadunku i rozładunku materiałów, a także odśnieżania.

MEC Sp. z o.o. w Szczecinku oferuje szeroki zakres usług ziemnych. Swoją ofertę kierujemy do firm, jak również klientów prywatnych – w celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt pod nr telefonu: 94 372 66 50.